img

Mieszkanie w kamienicy. 4 powody, dla których warto się na nie zdecydować!

Mieszkanie w kamienicy. 4 powody, dla których warto się na nie zdecydować!

Złośliwi mówią, że ich czas już dawno minął, podczas gdy miłośnicy starego budownictwa cierpliwie polują na okazyjne ceny na rynku wtórnym. Kamienice, bo o nich właśnie mowa, wychodzą z cienia domów na obrzeżach miast  oraz bloków z wielkiej płyty. Sprawdź, dlaczego warto postawić na mieszkanie w takim budynku i zakochaj się w możliwościach, jakie oferuje!

 

  1. Mieszkanie w kamienicy gwarantuje duże możliwości aranżacyjne

Kuchnia przestrzenna

Jedną z największych zalet kamienic są przestronne, wysokie mieszkania. Połączenie tych dwóch aspektów sprawia, że nawet ze stosunkowo niewielkiej powierzchni, jesteśmy w stanie wyczarować niesamowicie funkcjonalne wnętrza. Przykłady? Mieszkania w kamienicy mają  nie rzadko trzy (lub więcej) metry wysokości, co można pomysłowo wykorzystać – np. przez budowę antresoli. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie „naturalnych” bogactw mieszkania, jak stare cegły, oryginalne drzwi czy wiekowe, drewniane podłogi. Miłośnicy niepowtarzalnego budownictwa, to propozycja skierowana właśnie do Was!

 

 

  1. Mieszkanie w kamienicy równa się dobra lokalizacja

    Kamienica w centrum

Kamienice najczęściej spotkamy na starówkach, w okolicach rynku  i w centrach miast. Oznacza to, że decydując się na zakup mieszkania w takim budynku, wybieramy jednocześnie atrakcyjną lokalizację. To ważna wiadomość szczególnie dla osób, które cenią sobie rytm miasta, ale przy tym poszukują niczym  nieograniczonej przestrzeni, dającej wrażenie domu. Pod tym względem mieszkanie w kamienicy stanowi „złoty środek” pomiędzy ciasnym, ale zlokalizowanym w centrum mieszkaniem, a przestronnym, choć oddalonym od miasta budynkiem. Idealne rozwiązanie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi!

 

  1. Komfort? Tylko mieszkanie w kamienicy

    Kamienice w zieleni

Cenisz sobie spokój i własną przestrzeń? Jeśli odpowiedziałeś na te pytanie twierdząco, to lepiej skreśl mieszkanie w bloku z listy swoich pomysłów. Kamienice to stare budownictwo, wyróżniające  się niezwykłą grubością ścian –  przez co usłyszenie porannego śpiewu sąsiada jest praktycznie niemożliwe. Jeśli dodatkowo nasze okna wychodzą na ciche podwórze, to możemy odnieść wrażenie, że zamiast w centrum miasta, znajdujemy się w starej rezydencji na obrzeżach. Prawda, że brzmi kusząco?

 

 

  1. Kamienica idealna na każdą okazję

    Kamienica

 Lato w mieście bywa nieznośne. Upały, przed którymi nie sposób uciec w połączeniu ze spalinami to mieszanka rodem z najgorszych koszmarów – nic dziwnego zatem, że szukamy wtedy schronienia w czterech ścianach. A czy w takim momencie może być coś lepszego od klimatyzowanych pomieszczeń? Jak się okazuje, tak! Ceglane ściany kamienic zapewniają przyjemny chłód nawet w bardzo gorące dni, co zdecydowanie przekłada się na komfort naszego życia.

 

 

Polecamy )

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *