img

Upcykling czyli DIY

Czyli zrób to sam albo nadaj przedmiotom nowe życie.

Czy zastanawialiście się ile przedmiotów Was otacza, jak wiele z nich zaczyna przeszkadzać albo się już znudziły , przestały być modne lub po prostu się zniszczyły?

Czy musimy je wyrzucać? Możemy. Ale co jeżeli przy odrobinie dobrego pomysłu, innego spojrzenia na rzecz czy zaproszenia do współpracy innych, nasze opatrzone zasłony, fotele lub zapomniane szafki z przedpokoju mogą zacząć żyć swoim nowym życiem?

Niektórzy zrobili z tego całkiem dochodowe przedsięwzięcia, np. dzięki renowacji mebli z lat 80. 90. Zaczęto wprowadzać na salony meble, które niektórzy woleliby zapomnieć, że istniały.

Oczywiście, bardzo łatwo podjąć decyzję o wyrzuceniu starych tkanin, foteli, stolików. Niektórzy biorą pod uwagę jeszcze problem z pozbyciem się mebla, bo to jednak trzeba zorganizować, inni wybierają sprzedanie za tzw „grosze”, aby ktoś przyjechał i pozbył nas kłopotu.

Ale można zrobić dzięki kupnie nowej tkaniny, nowej folii samoprzylepnej czy naklejkom na nowy design w naszym domu.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim stara rzecz i nowy pomysł. Jeżeli mamy stary stół, można pomyśleć o jego nowym kolorze, można zmienić blat, np. na taki z płyty z tworzywa sztucznego w kwiaty lub na inny , który został w garażu. Jeżeli mamy fotel lub kanapę, to można przerobić wykończenia lub nakryć nową tkaniną ,która się świetnie spełniała jako zasłona, do tego dołożyć złotą lamówkę i mamy eleganckie wykończenie. 


Wyświetleń:
549
Kategorie:
Bez kategorii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *