img

Czas na remont! Zdrowy remont!

Remont domu, mieszkania lub nawet łazienki to zawsze nowe wyzwanie. Obecnie coraz bardziej doceniamy komfort, dobre jakościowe rozwiązania, nie zawsze chcemy najtaniej ale cenimy elegancję, bezpieczeństwo, zdrowie. Tymi samymi wartościami warto kierować się w remontowaniu lub modernizacji.

Remont domu nie jest rzeczą trudną, ale niewątpliwie wymagającą poświęcenia zarówno czasu, pieniędzy, jak i własnej kreatywności. Dobrze byłoby, aby wszelkie decyzje podejmować z myślą o otoczeniu. Nie tylko wyjdzie nam to na zdrowie, ale przede wszystkim na zdrowie środowisku naturalnemu. Dokonując więc renowacji poszczególnych pomieszczeń, sięgajmy po materiały przyjazne człowiekowi oraz przyrodzie.

Dla większości z nas podstawą remontu jest malowanie ścian. Zapominamy o tym, że używane przez nas emulsje, zawierają szkodliwe żywice, które ulatniając się, powodują podrażnienia dróg oddechowych. Jest to nie tylko niekomfortowe dla alergików, ale i niebezpieczne dla zdrowia wszystkich domowników. W szczególności zaś unikajmy farb rozpuszczalnikowych, które może i trwalsze oraz bardziej odporne na zabrudzenia i czynniki mechaniczne, ale zawierają mnóstwo chemicznych substancji, m. in. benzynę lakową, emitującą groźne toksyny, a także barwniki na bazie formaldehydów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie emulsji hypoalergicznych oraz ekologicznych. Poleca się sięganie po farby akrylowe, które zostały przebadane przez Państwowy Zakład Higieny oraz Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Środki te nie zawierają toksycznych substancji, gazów i innych lotnych związków organicznych oraz rozpuszczalników. Jeżeli dokonujesz wyboru farby do pokoju dziecięcego, warto pokusić się o produkt przeznaczony do takiego właśnie celu. Ważne jest także narzędzie, jakim posługujemy się podczas malowania ścian. Najlepiej używać wałków z krótkim włosiem, które zapobiega rozchlapywaniu się farby na powierzchnie znajdujące się w pobliżu.

Co dalej?

Warto zwrócić uwagę czego używamy jako podkładów, z czego są przygotowane kleje lakiery, których używamy, jakie mają atesty, certyfikaty, czy nie zawierają ostrzeżeń dla alergików

Kolejnym krokiem może być wybór artykułów dekoracyjnych, które są wykonane z naturalnych surowców jak drewno, kamień, tkaniny.

Warto pomyśleć o takich rozwiązaniach, które od początku wprowadzają zdrową atmosferę, w rzeczywistości i w przenośni, wszak dom jest miejscem gdzie powinna być przyjemna, zdrowa, naturalna atmosfera do życia, pracy i zabawy.

 

Jesteś fachowcem? A może go szukasz? Zapraszamy do sprawdzenia giełdy zleceń:

https://domodom.pl/gielda-zlecen

 

Wyświetleń:
1033
Tagi:
·
Kategorie:
Wszystkie posty

Komentarze

 • W jaki sposób dobieraliście fugi? Nie wiem za bardzo, na co zwrócić uwagę.

  Kamil 7 maja 2019 10:42 Odpowiedz
 • @Kamil do jakiego pomieszczenia potrzebujesz?

  smokii 15 maja 2019 17:14 Odpowiedz
 • @Kamil ja przede wszystkim szukałem dobrej, zaufanej firmy. No i oczywiście sprawdzałem, czy jest odporna na różne czynniki np. wilgoć.
  @smokii to też jest istotne. Na taras będziemy szukać pewnie innej fugi niż np. do kuchni.

  Rafael 27 maja 2019 09:58 Odpowiedz
 • Witajcie!
  Jako wieloletni wykonawca usług remontowo-budowlanych, wykorzystujący między innymi produkty marki Sporo, mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką chemii budowlanej. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.
  Maciek
  Wykonawca Sopro
  https://www.sopro.com/pl-pl/

  WykonawcaSopro 16 czerwca 2019 13:16 Odpowiedz
 • @Rafael a taka, która się będzie nadawała na taras może się nie sprawdzić w kuchni?
  @Rafael tych firm jest sporo, skąd mamy wiedzieć, że któreś to totalne G?

  nicku 19 czerwca 2019 22:07 Odpowiedz
 • @rafael niby tak, chociaż czasami te też się nadają do innych pomieszczeń.
  @rafael wybór konkretnej fugi wśród tylu firm to nie lada wyzwanie. Co w końcu wybrałeś?

  Kołtaj 25 czerwca 2019 11:00 Odpowiedz
 • @kołtaj wilgoć, odporność na bród itd itd masa tego jest i zawsze problem jaka wybrać. moja poprzednia fuga się wymyła w rok czasu. dramat.
  @kołtaj czytałęm dużo o fudze df10 sopro. zdecydowałem się na nią jakies poł roku temu. Wszystko wygląda jakbym dopiero co ją położył. 🙂

  Szumi 26 czerwca 2019 07:27 Odpowiedz
 • @szumi skąd ja to znam. A myślałem, że to tylko ja mam takiego pecha ‘:)
  @szumi słyszałem o tej firmie i mocno się nad nią zastanawiam. Moja żona chce brokatowe fugi, można do tej dokupić taki?

  Ryng 26 czerwca 2019 11:26 Odpowiedz
 • @Rafael i na jakich firmach zawiesiłeś oko?
  @Rafael niektóre fugi nadają się do wszystkich pomieszczeń tak naprawdę, trzeba tylko dokładnie czytać zalecenia producenta.

  Gosiaa 27 czerwca 2019 10:33 Odpowiedz
 • @gosiaa ja skupiłem się na firmie sopro. Znajomy ma i fuga po dłuższym czasie wygląda jak nowa.
  @gosiaa zgadza się, nie można zostsować fugi przeznaczonej do mieszkania np na taras.

  alt 27 czerwca 2019 12:50 Odpowiedz
 • @alt a kolor pozostał ten sam, czy już odbiega od pierwotnego? :p
  @alt niektórzy kupują za dużo i potem zastanawiają się, co z tym zrobić, żeby się nie zmarnowało i że tak powiem ciapną gdzie popadnie, haha.

  Gosiaa 28 czerwca 2019 11:28 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *