img

Aranżacja tarasu / balkonu

Meble na tarasie

Mieszkając w dużym mieście niewiele osób ma szczęście posiadać przy domu własny ogródek. Większość mieszka bowiem w blokach czy wieżowcach. Jedyną możliwością stworzenia własnego zielonego kącika jest balkon (w domkach jednorodzinnych może być to też taras).

zagospodarowanie tarasu

Taras

 

Balkon = taras

Mój taras

Warto więc tak zagospodarować tę niewielką powierzchnię, aby stała się dla nas miejscem odprężenia na świeżym powietrzu. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy aranżacji balkonu, aby była ona komfortowa i unikalna.

 

Przede wszystkim należy zadbać o czystość i estetykę podłóg, ścian oraz balustrad. Zanim przystąpisz do wyposażania tego „letniego pokoju”, sprawdź, w jakim stanie jest tynk, podłoga i inne stałe elementy, a także je odkurz i umyj.

Następnie zastanów się, w jakim celu dokładnie będziesz wykorzystywał balkon – czy będzie to wyłącznie strefa wypoczynku, czy będziesz chciał tam czytać książki, oglądać filmy, a może spotykać się z rodziną czy przyjaciółmi.

 

Meble

fotele e stolikiem

Fotele na taras

 

Na podstawie tych planów możesz poszukać odpowiednich mebli ogrodowych, które będą dopasowane pod kątem stylistycznym. Jeśli zależy Ci wyłącznie na drzemkach na świeżym powietrzu, znajdź wygodny leżak oraz parasol, chroniący przed słońcem. Do czytania przyda się niewielka szafka lub stoliczek do postawienia kawy lub herbaty. Jeżeli natomiast planujesz zapraszać znajomych, pomyśl o kilku niewielkich, ale wygodnych fotelach oraz estetycznym stoliczku.

 

 Dodatki

dodatki żywe

Nie zapomnij także o dodatkach i ozdobach, które nadadzą Twojemu balkonowi odpowiedniego klimatu. Mogą to być różnego rodzaju figurki, wieszane lampiony, świeczki i inne.

kwiaty

Kiedy już podstawowe wyposażenie balkonu będzie przygotowane, przychodzi czas na wprowadzenie życia i elementu natury. W sklepach ogrodniczych znaleźć można cały szereg donic czy skrzynek, dzięki którym można umieścić kwiaty nie tylko na parapecie czy podłodze, ale także zawiesić na balustradzie lub pod sufitem.

Zwróć uwagę na wybór odpowiednich gatunków, które będą pięknie wyglądać, ale także nie przysporzą wielu problemów w pielęgnacji.

 

 

 

 

Dzięki tak przygotowanej aranżacji balkonu będziesz mógł zrelaksować się przy dobrej książce czy filmie na świeżym powietrzu i w otoczeniu zieleni. Czy może być coś bardziej odprężającego?

Relaks na tarasie

Taras

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *