img

Czas na remont! Zdrowy remont!

Remont domu, mieszkania lub nawet łazienki to zawsze nowe wyzwanie. Obecnie coraz bardziej doceniamy komfort, dobre jakościowe rozwiązania, nie zawsze chcemy najtaniej ale cenimy elegancję, bezpieczeństwo, zdrowie. Tymi samymi wartościami warto kierować się w remontowaniu lub modernizacji.

Remont domu nie jest rzeczą trudną, ale niewątpliwie wymagającą poświęcenia zarówno czasu, pieniędzy, jak i własnej kreatywności. Dobrze byłoby, aby wszelkie decyzje podejmować z myślą o otoczeniu. Nie tylko wyjdzie nam to na zdrowie, ale przede wszystkim na zdrowie środowisku naturalnemu. Dokonując więc renowacji poszczególnych pomieszczeń, sięgajmy po materiały przyjazne człowiekowi oraz przyrodzie.

Dla większości z nas podstawą remontu jest malowanie ścian. Zapominamy o tym, że używane przez nas emulsje, zawierają szkodliwe żywice, które ulatniając się, powodują podrażnienia dróg oddechowych. Jest to nie tylko niekomfortowe dla alergików, ale i niebezpieczne dla zdrowia wszystkich domowników. W szczególności zaś unikajmy farb rozpuszczalnikowych, które może i trwalsze oraz bardziej odporne na zabrudzenia i czynniki mechaniczne, ale zawierają mnóstwo chemicznych substancji, m. in. benzynę lakową, emitującą groźne toksyny, a także barwniki na bazie formaldehydów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie emulsji hypoalergicznych oraz ekologicznych. Poleca się sięganie po farby akrylowe, które zostały przebadane przez Państwowy Zakład Higieny oraz Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Środki te nie zawierają toksycznych substancji, gazów i innych lotnych związków organicznych oraz rozpuszczalników. Jeżeli dokonujesz wyboru farby do pokoju dziecięcego, warto pokusić się o produkt przeznaczony do takiego właśnie celu. Ważne jest także narzędzie, jakim posługujemy się podczas malowania ścian. Najlepiej używać wałków z krótkim włosiem, które zapobiega rozchlapywaniu się farby na powierzchnie znajdujące się w pobliżu.

Co dalej?

Warto zwrócić uwagę czego używamy jako podkładów, z czego są przygotowane kleje lakiery, których używamy, jakie mają atesty, certyfikaty, czy nie zawierają ostrzeżeń dla alergików

Kolejnym krokiem może być wybór artykułów dekoracyjnych, które są wykonane z naturalnych surowców jak drewno, kamień, tkaniny.

Warto pomyśleć o takich rozwiązaniach, które od początku wprowadzają zdrową atmosferę, w rzeczywistości i w przenośni, wszak dom jest miejscem gdzie powinna być przyjemna, zdrowa, naturalna atmosfera do życia, pracy i zabawy.

 

Jesteś fachowcem? A może go szukasz? Zapraszamy do sprawdzenia giełdy zleceń:

https://domodom.pl/gielda-zlecen

 

Wyświetleń:
1238
Tagi:
·
Kategorie:
Wszystkie posty

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *