Kategorie

img

Bytom – Hale przemysłowe

Przedstawiamy Państwu możliwość zakupu hal przemysłowych (również wysokiego składowania) oraz budynku socjalno-biurowego z zapleczem gospodarczym. Nieruchomości znajdują się na terenach przemysłowych w Bytomiu. Wszystkie budynki były użytkowane do końca września 2022r., są w bardzo dobrym stanie technicznym. Hale montażowe posiadają elektryczne bramy wjazdowe segmentowe oraz kilka suwnic o różnym tonażu, aktualne UDT. Wśród proponowanych obiektów znajduje się również działająca hartownia stali.

Cała nieruchomość, na którą składają się przedstawione poniżej szczegółowo budynki, stanowi niezależny zamknięty obiekt z elektryczną bramą wjazdową, stróżówką oraz wewnętrznym parkingiem. Obiekty znajdują się na gruncie o powierzchni ponad 2 hektarów. Dojazd asfaltowy.

Każdą z hal oraz budynek socjalno-biurowy można nabyć oddzielnie. Obecnie w największej hali montażu znajdują się urządzenia, istnieje również możliwość ich zakupu.

Cała nieruchomość składa się z:

 1. Hartownia stali – funkcjonująca, zarabiająca jednostka (budynek o powierzchni około 1250m2) z suwnicą, różnej wielkości piecami do hartowania oraz kadziami,
 2. Hala montażu średnia dwunawowa, przedzielona obecnie stalowymi płytami, ogrzewana kotłem gazowym (powierzchnia ok. 2350m2 i wysokości 9m), z niewielkim przyległym budynkiem magazynowo/biurowym oraz budynkiem transformatorowni, wjazd bramą przemysłową segmentową sterowaną elektrycznie,
 3. Hala montażu urządzeń przemysłowych o wielkich gabarytach (powierzchnia ponad 9tys.m2 i wysokości około 25m) z niewielkim zapleczem magazynowo/socjalnym, wjazd bramą przemysłową segmentową sterowaną elektrycznie,
 4. Budynek socjalno-biurowy z własną kotłownią, szatniami, łaźniami, biurami, m.in. infrastruktura teletechniczna, zabezpieczenia PPOŻ,
 5. Budynek stacji transformatorowej,
 6. Budynek stacji transformatorowej.

Hala 1 – działająca hartownia stali, cena 2.500.000 pln

Budynek przemysłowy – hartownia z warsztatami o pow. użytkowej – 1 252,86 m2

Hala hartowni z warsztatem i holem jest budynkiem jednokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, o dwóch nawach i konstrukcji stalowej. Wypełnienie ścian osłonowych i ściany działowe murowane ceglane. Konstrukcja dachu stalowa, ocieplona, z pokryciem z blachy stalowej. Posadzki betonowe zatarte na gładko. Okna i drzwi stalowe. Bramy z blachy stalowej, dwuskrzydłowe, rozwieralne.

W budynku zamontowana jest suwnica natorowa i konsolowa oraz urządzenia do hartowania (wanny, piece, kadzie). Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową,
sprężonego powietrza. Ogrzewanie centralne. Hartownia stali posiada kilka pieców indukcyjnych umieszczonych pod powierzchnią oraz piece naziemne przeznaczone dla różnych gabarytów materiałów.
Proces hartowania stali odbywa się nieprzerwanie, ciągłość zamówień oraz stali klienci.

Hala 2 z budynkiem – cena 4.500.000 pln

Hala montażu średnia – o pow. użytkowej – 2 353,83 m2

Wysokość hali to około 9m z możliwością podziału na 2 niezależne hale (w chwili obecnej dwie nawy rozdzielone są stalową ścianą).

Hala jest wyposażona w 4 suwnice konsolowe natorowe (trzy po 5t, jedna na 10t) oraz torowisko.

Hala przemysłowa jest jednokondygnacyjna, dwunawowa. Konstrukcja budynku stalowa. Wypełnienie ścian osłonowych i ściany działowe murowane cegły. Konstrukcja dachu stalowa, ocieplona z pokryciem z blachy stalowej. Hala jest doświetlona dziennym swiatłem poprzez świetliki w dachu. Posadzki betonowe zatarte na gładko. Okna i drzwi stalowe. Brama przemysłowa segmentowa sterowana elektrycznie.

Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, sprężonego powietrza. Ogrzewanie centralne. Kocioł grzewczy gazowy firmy TermEfekt model PGA300.

Dwukondygnacyjny niepodpiwniczony budynek o powierzchni 401,06 m2, przyległy do wyżej opisanej hali, w którym mieściła się na parterze narzędziownia, na piętrze socjal oraz biura.

Konstrukcja budynku żelbetowa. Strop żelbetowy, prefabrykowany. Konstrukcja dachu stalowa, ocieplona. Pokrycie dachu z papy. Posadzki betonowe wykończone płytkami ceramicznymi. Okna w pomieszczeniach technicznych w ramach stalowy, w pomieszczeniach biurowych okna PCV. Drzwi zewnętrzne z blachy stalowej. Drzwi wewnętrzne płycinowe. Budynek wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną. Ogrzewanie centralne.

Obiekt wymaga remontu.

Hala 3 – cena 20.000.000 pln

Hala montażu – z zapleczem technicznym – o pow. użytkowej – 8 987,38 m2 i wysokości około 25m

Hala przemysłowa jednokondygnacyjna, dwunawowa, niepodpiwniczona. Konstrukcja budynku stalowa.
Wypełnienie ścian osłonowych i ściany działowe murowane ceglane.

Konstrukcja dachu stalowa, ocieplona, z pokryciem z blachy stalowej. Posadzki betonowe zatarte na gładko. Okna i drzwi stalowe. Doświetlenia dachowe.

Bramy z blachy stalowej w ramach stalowych, dwuskrzydłowe, rozwieralne oraz brama przemysłowa segmentowa sterowana elektrycznie.

W budynku zamontowane są suwnice natorowe i konsolowe oraz torowisko. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, gazową, sprężonego powietrza. Ogrzewanie centralne.

Budynek stacji transformatorowej P2 o pow. użytkowej – 102,78 m2

Jest to budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony. Konstrukcja żelbetowa. Wypełnienie ścian murowane z cegły. Stropodach żelbetowy, prefabrykowany. Posadzki betonowe zatarte na gładko, w
części wykończone płytkami ceramicznymi, w części betonowymi. Drzwi i bramy z blachy stalowej. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną.

Powierzchnia oraz wysokość budynku pretenduje go do wykorzystania przy produkcji wielkogabarytowej oraz jako magazyn wysokiego składowania.

Budynek 4 – cena 2.500.000 pln

Budynek biurowo-socjalny o pow. użytkowej około 777,0 m2

Budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony. Konstrukcja tradycyjna. Ściany murowane z cegły ceramicznej. Stropy żelbetowe. Dach żelbetowy płaski, jednospadowy, ocieplony, z pokryciem z papy termozgrzewalnej. Elewacje z tynku mineralnego.

Podłogi zróżnicowane: płytki ceramiczne, wykładziny PCV, lastriko. W części biurowej sufity podwieszane. Stolarka okienna PCV nowego typu. Drzwi zewnętrzne płycinowe pełne, aluminiowe przeszklone, drzwi do kotłowni z blachy stalowej. Drzwi wewnętrzne płycinowe.

Budynek wyposażony w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, wentylacyjną, odgromową, teletechniczną, ppoż – hydranty wewnętrzne, oddymiania oraz monitoring. Ogrzewanie centralne oraz ciepła woda z kotła gazowego.

W budynku znajduje się stróżówka, część biurowa, kotłownia, jadalnia oraz 3 szatnie z prysznicami. Budynek jest wyremontowany w bardzo dobrym stanie technicznym. Nie wymaga dodatkowych nakładu.

Budynek biurowo-socjalny przylega tylną ścianą do hali położonej na działce sąsiedniej (stanowiącej przedmiot odrębnej własności).

Powierzchnia zabudowy: 410,0 m2
Powierzchnia użytkowa: 776,96 m2

Budynek 5

Budynek stacji transformatorowej

Budynek stacji transformatorowej P3 jest wolnostojący, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony. Położony jest na działce nr 209/14.

Konstrukcja żelbetowa. Wypełnienie ścian osłonowych i ściany działowe murowane z cegły ceramicznej. Stropodach żelbetowy, prefabrykowany. Pokrycie dachu z papy. Tynki cementowo – wapienne. Drzwi i bramy stalowe.

Wyposażenie budynku stanowi instalacja elektryczna.

Powierzchnia zabudowy: 191,0 m2
Powierzchnia użytkowa: 150,0 m2

Budynek 6

Budynek stacji transformatorowej

Budynek stacji transformatorowej PG1 jest budynkiem dwukondygnacyjnym, podpiwniczonym. Położony jest na działkach nr 166/14 i nr 174/14.

Konstrukcja tradycyjna. Murowany z cegły ceramicznej. Stropy i schody żelbetowe. Posadzki betonowy, w części wykończone płytkami ceramicznymi. Drzwi z blachy stalowej. Elewacje nieotynkowane.

Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną.

Powierzchnia zabudowy: 404,0 m2
Powierzchnia użytkowy: 250,0 m2

STAN TECHNICZNY BUDYNKÓW

Budynki zostały wzniesione w drugiej połowie ubiegłego wieku.

W trakcie oględzin nie stwierdzono uszkodzeń elementów konstrukcyjnych takich jak ugięcia stropów, odchylenia ścian od pionu, deformacja konstrukcji stalowych i żelbetowych, itp.

Stwierdzono :
● miejscowe wykruszenia cegieł i zaprawy,
● miejscowe uszkodzenia i odspojenia tynków zewnętrznych,
● ogniska korozji w elementach stalowych takich jak bramy i drzwi, ramy okienne, świetliki,
● zużycie podłóg w halach i w części pomieszczeń socjalnych.

Stan techniczny budynków określono jako dostateczny.

Standard robót wykończeniowych i wyposażenia określa się jako przeciętny:
● instalacja elektryczna (230 i 380V), wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa,
● ogrzewanie centralne zasilane z lokalnej kotłowni gazowej,
● monitoring,
● w halach produkcyjnych instalacja sprężonego powietrza,
● dość dobra jakość i estetyka elementów wykończeniowych w pomieszczeniach biurowych i socjalnych,
● przeciętna jakość elementów wykończeniowych w halach produkcyjnych.

Jeśli jesteś zainteresowany powyższymi nieruchomościami zadzwoń do jednego z naszych agentów!

Joanna 782 555 111
Grzegorz 884 252 908

Ogłoszenie nie jest ofertą w rozumieniu KC.

  Wyświetleń:
  750
  Kategorie:
  Lokale · Polska · U nas kupisz

  Komentarze nie są aktywne.